334
reputation
1
3
10

Thaven

Just standard coder.

Faktycznie nie masz twardych dowodów na poparcie swojej tezy ;). Z kontrolkami jest malutki problem - w wielu systemach chcesz mieć "klasyczny grid" w którym 80% funkcjonalności jest wspólnych dla wszystkich ekranów, a rózni się te 20%. Z Twojego opisu wynika że Szefo-Recyklinator postanowił zrobić kontrolkę która da zarówno te 80%, jak i WSZYSTKIE z tych 20%, więc sumarczynie da jakies z 200% albo ile tam. Z kolei z artykułu wynika że Ty optujesz za zrobieniem oddzielnej kontrolki dla każdego z tych ekranów, co z kolei dorpowadzi do tego że 80% kodu do jej osbsługi w każdym będzie redundantne - co też będzie piekłem w urzymaniu

Nie pamiętam jak to wyglądało z dziedziczeniem kontrolek w WPF-ie, ale słusznym podejściem wydaje się zidentyfikować te 80%, z tego zrobić kontrolkę bazową, a funkcje charakterystyczne dla poszczególnych ekranów implementować w kontrolkach pochodnych od niej.

Ewentualnie znaleść inne mechanizmy pozwalające "wtłoczyć" wymagane w danym ekranie funkcjonalności do kontrolki - jest ich trochę do wyboru.

w DRY nie chodzi o to żeby zrobić jeden megakomponent z milionem przełączników - to jakaś potworność :P. W DRY chodzi o to żeby coś co jest wspólne - takie faktycznie było, żeby w przypadku modyfikacji modyfikowac jedno miejsce.

takie milon-przełącznikowa konrolka łamie z kolei zasadę KISS ;)

0
answers
5
questions
~40k
people reached
  • Poland
  • Member for 7 years, 6 months
  • 14 profile views
  • Last seen Mar 31 at 21:11

Top tags (6)

Score 0
Posts 4
Posts % 80
Score 0
Posts 3
Score 0
Posts 2
Score 0
Posts 1
Score 0
Posts 1
Score 0
Posts 1

Top posts (5) All Questions Answers | Votes Newest

Badges (14)

Gold

1

Rarest

Silver

3

Rarest

Bronze

10

Rarest